polski
Wtorek, 26 stycznia 2021 r. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
VII Powiatowy konkurs Kiszenia Kapusty
  Dnia 7 listopada 2014 r. w Budziszewicach odbył się VII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty. 
Organizatorem, jak co roku jest Wójt Gminy Budziszewice oraz Starosta Powiatu Tomaszowskiego Pan Piotr Kagankiewicz, którzy powitali wszystkich zgromadzonych gości. Po oficjalnych przemówieniach na scenie zaprezentowały się panie z lokalnej grupy Kobiet Kreatywnych „SZYK”, w bardzo humorystycznym występie. Po czym wszystkie Koła w doskonałych humorach przystąpiły do rywalizacji. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział kilka zespołów z powiatu Tomaszowskiego.

Gminę Rokiciny reprezentowało kilkanaście Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Popielaw z Przewodniczącą Koła Panią Marzanną Ruszkiewicz na czele. W trzyosobowym zespole wzięły udział Pani Marzanna Ruszkiewicz oraz Bożena Woźna i Mariola Stasiołek. Nasze Panie pięknie prezentowały się w jednakowych strojach z kwiatami wpiętymi we włosy, a ich „kapuściana rymowanka” rozbawiła wszystkich zgromadzonych z jury na czele. Szybko podzieliły się zadaniami i przystąpiły do pracy. Reszta Pań głośno dopingowała nasz zespół.

Do wszystkich drużyn należało zaprezentowanie krótkiego hasła dotyczącego kapusty, prezentacja drużyny oraz jak najszybsze poszatkowanie kapusty i stracie marchwi. Jedni postawili na jakość, inni na szybkość. Rywalizacja była zacięta a doping każdej z drużyn ogromny. Wszystkie drużyny zakończyły szatkowanie prawie jednocześnie.

Komisja konkursowa po długiej naradzie przyznała, więc wszystkim pierwsze miejsca, oraz wyróżnienie drużynie z Lubochni za przebranie i kreatywność.

Po tej części konkursu nastąpiło wspólne „ubijanie ” kapusty w beczce przez zaproszonych gości. Jako pierwszy do ubijania przystąpił Wójt Gminy Budziszewice Pan Marian Holak, który następnie drewniany młot przekazał Wicemarszałkowi Województwa Łódzkiego Panu Arturowi Bagieńskiemu, kolejno młot przeszedł w ręce Pana Dariusza Seligi- Posła na Sejm, Pana Piotra Kagankiewicza Starosty Powiatu Tomaszowskiego, następnie Pana Piotra Jagiełło Przewodniczącego Rady Gminy Budziszewice, by na koniec trafić w ręce jednej z Pań z Koła Gospodyń wiejskich, która pokazała jak to się powinno robić, czym wzbudziła ogromny aplauz wśród publiczności.

Po zaciętych rywalizacjach, wręczeniu nagród i dyplomów wszyscy wspólnie udali się na poczęstunek. Oczywiście na stole nie zabrakło potraw z kapusty. Po posiłku wszyscy uczestnicy mogli spalić kalorie na zabawie tanecznej przy dźwiękach granych na żywo przez zespół muzyczny.  

12-11-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31