polski
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Noc bibliotek
Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
    Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W tym roku również Gminna Bibliotek Publiczna w Rokicinach  przyłączyła się do akcji, przyjmując za hasło przewodnie „Noc Bibliotek zainspirowana twórczością Henryka Sienkiewicza”. Z racji korzystnych warunków lokalowych nocne spotkanie miało miejsce w Filii Bibliotecznej w Nowych Chrustach, gdzie specjalnie na tę noc  - sobota 4 czerwca 2016, przygotowaliśmy dla swoich czytelników wiele niespodzianek .
      Grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Popielawach wraz z p. M. Dziedzińską  i organizatorami swoją przygodę z Nocą Bibliotek rozpoczęła o godz. 17ºº od wycieczki rowerowej spod siedziby GBP w Rokicinach do Filii w Nowych Chrustach. Drzwi placówki od godziny 18ºº były otwarte dla osób chcących wziąć udział w tej akcji. Na miejscu dołączyli czytelnicy z Nowych Chrustów. Wszyscy zapoznali się z biblioteką i jej ofertą. Główną atrakcją wieczoru było ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewem przy akompaniamencie gitar. Następnym punktem programu były rozmaite gry na świeżym powietrzu, a kiedy ciemności i chłód zaczęły w tym przeszkadzać przenieśliśmy się do środka, gdzie młodzież również miała wiele możliwości do wyboru (tenis stołowy, gry planszowe, bilard, piłkarzyki).
     Od godziny 24ºº rozpoczęła się kolejna część tej niezwykłej nocy. Przy przyciemnionych światłach czytane były fragmenty prozy Sienkiewicza i nie tylko. Mimo późnej pory, uczestnicy wykazali się niesamowicie twórczą aktywnością, końca nie było przedstawieniom kabaretowym i scenkom aktorskim inspirowanym twórczością Sienkiewicza. Po nieprzespanej nocy, wszyscy chętnie rozpoczęli nowy dzień śniadaniem i wspólnym śpiewem.
    Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokicinach serdecznie dziękują pani dyrektor Ewie Jędrzejec i pani Monice Dziedzińskiej za współpracę, a gimnazjalistom za udział w wydarzeniu oraz za niezwykłe i niezapomniane doznania artystyczne. Serdecznie dziękujemy również sołectwu Nowe Chrusty za udostępnienie pomieszczeń świetlicy.
Kolejna noc za rok. Zapraszamy !

07-06-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30